slovak version polski Deutsch
Chata Liptovsky Jan
Chata Liptovsky Jan
Chata Liptovsky Jan

CHATA FANO
Liptovský Ján - Chata č.140
032 03 Liptovský Ján

gsm: 00421-903 804 856
tel: 00421-44 552 30 59
fax: 00421-44 552 12 64
motorsport@naex.sk
www.liptov.sk/chatafano
objednávka
hodnotenie ubytovania
voľné termíny

      Chata je situovaná v Jánskej doline,ktorá ponúka aktívny oddych v letnom,ale aj zimnom období. Nachádzajú sa tu prírodné pramene vhodné na liečbu kožných, ženských, nervových, zažívacích a pohybových chorôb. Pramene sa používajú aj ako pitné. Najoblúbenejší je prameň Teplica,ktorý ľudia radi vyhľadávajú. Hneď vedľa neho sa nachádza Kúpeľný prameň,ktorý sa využíva na prírodné kúpanie. V Liptovskom Jáne je termálne kúpalisko s viacerými bazénmi,ktoré sú plnené vodou z neďalekých termálnych prameňov.

Chata Liptovsky JanChata Liptovsky Jan

      Vstup do Jánskej doliny tvorí turisticky významná obec Liptovský Ján v nadmorskej výške 654 m,ktorá je vzdialená 8 km od Liptovského Mikuláša,hlavného centra cestovného ruchu v Liptove.
      V letnom období je okrem kúpania pre turistov atraktívna jazda na koni vo voľnej prírode a samozrejme turistika. Liptov ponúka široké možnosti peších túr a výletov. Návštevníci si môžu vybrať z rôzne náročných turistických trás - výstupy na vrchy Ďumbier,Chopok,Bystrá,či prechádzky Jánskou dolinou, Demänovskou dolinou, návštevou ľadovej a krasovej jaskyne.
      Taktiež je možné využiť množstvo cykloturistických trás po celom Liptove. Zaujímavé sú návštevy etnografických lokalít ako Važec,Východná, múzeum ľudovej architektúry v Pribyline, pamiatková rezervácia Vlkolínec, či obec Bešeňová známa termálnym kúpaliskom s prírodnou zemito-sádrovou minerálnou vodou s celoročnou prevádzkou. Na kúpanie a vodné športy taktiež slúži vodná nádrž Liptovská Mara,kde je v letnom období možnosť vyskúšať množstvo vodných atrakcií.
      V zimnom období ponúka Liptovský Ján príležitosť na zjazdové lyžovanie v stredisku Javorovica - 4 vleky. Je tu vybudovaný aj nový vlek s kapacitou 1218 ľudí za hodinu.Jeho dĺžka je 804 m a prevýšenie 280 m. Dostatok snehu je zabezpečený vhodnými klimatickými podmienkami,ako aj umelým zasnežovaním počas celej zimy. Zároveň je možnosť využitia bežeckých tratí v celej Jánskej doline. V oblasti je príležitosť zregenerovať sily v krytej plavárni, využiť saunu a masáže.

Chata Liptovsky JanChata Liptovsky Jan
Chata Liptovsky Jan

      Chata je postavená v tichej oblasti medzi podobnými zariadeniami,čo zaručuje nerušený oddych. K dispozícii sú tri dvojlôžkové izby s možnosťou prístelok, jedna podkrovná trojlôžková izba, spoločenská miestnosť s krbom a jedálenským kútom, kompletne zariadená kuchyňa, kúpeľňa s vaňou a sociálne zariadenie. V letných mesiacoch je možné využiť vonkajšie sedenie s ohniskom. K chate patrí samostatné parkovisko pre tri vozidlá.
       V objekte je inštalované elektrické vykurovanie, čo umožňuje celoročnú prevádzku.

Chata Liptovsky JanChata Liptovsky JanChata Liptovsky Jan