Turistika na Liptovewww.raftingadventure.sk

Rafting - Kajak - Paragliding - Horseriding - Paintball

MUTTON SPORT SERVICES

Mutton Sport Services
Liptovský Mikuláš
Tel.: +421 907 481 311, +421 905390 255
mutton@mutton.sk   www.mutton.sk

    Nakoľko liptovský kraj je nesmierne bohatý na prírodné krásy, nadherné a rozmanité horstvá, klenoty neživej prírody a historické pamiatky rozhodli sme sa spraviť aj kapitolu o turistike. V tejto časti sa budeme v krátkosti venovať niekoľkým oblastiam turistiky a to prevažne pešej turistike, cykloturistike, vodnej turistike a lyžiarskej turistike. Pod turistiku sme zaradili aj paragliding, horolezectvo, poľovníctvo a rybárstvo. Všetkym kategóriam turistov vrelo odporúčame navštívíť svetoznáme jaskyne, termálne kúpaliska, kultúrne pamiatky a pozývame Vás aj na prehliadku múzejných expozícií.
Želáme Vám pekné počasie a nadherné zážitky. Dúfame, že Vám naše stránky pomôžu pri poznávaní krás liptovského kraja. Radi privítame aj nové námety a podelíme sa s Vami o Vaše zážitky.Akcie a podujatia na Liptove
Aktuálne počasie v regiónePEŠIA TURISTIKA

     Liptov ponúka široké možnosti peších túr vďaka výhodnej polohe a mnohorakým prírodným krásam. Návštevníci si môžu vybrať z širokého spektra rôzne náročných turistických tras. Liptov obklopujú najväčšie hory na Slovensku: Vysoké Tatry, Západné Tatry a Chočské vrchy na severe, Nízke Tatry na juhu, Veľká Fatra na západe a Popradská kotlina na východe. Orientáciu v teréne uľahčujú značkované chodníky. Najdôležitejšie diaľkové trasy sú značené červenou farbou. Modrou, zelenou a žltou farbou sú značené chodníky miestného významu. Všetky značkované turistické chodníky vychádzajú z miest, obcí alebo turistických stredísk. Ďalšiu orientáciu v teréne umožňujú orientačné tabule, smerovky prípadne mapy. Turistické mapy je možne zakúpiť v Informačných centrách. Neopakovateľné zážitky si prinesiete z výstupov na známe vyhliadkové dominanty Liptova Ďumbier, Bystrá, Veľký Choč, Baranec, Jakubiná, Salatín či Poludnicu. Môžte absolvovať nádherné hrebeňové túry v Nízkych Tatrách, Veľkej Fatre. Turisticky príťažlivé sú aj prechody Prosieckou, Kvačianskou a Demänovskou dolinou. O bezpečnosť horských oblastí sa stará Horská služba.
www.mountainguides.sk - sprievodcovské služby
    Chcete spoznať najmenšie a najkrajšie veľhory zeme ? Vystúpiť na inak nedostupné sedlá hrebene a štíty Tatier ? Stráviť hodiny bližšie k slnku a hviezdam ? Neváhajte ! Vyskúšajte vysokohorskú turistiku a horolezectvo v doprovode skúsených horských vodcov, členov Horskej služby. Návštevníkom Liptova, ktorí požaduju sprievodcovskú službu, vychádzamé v ústrety a poskytujeme aj tento druh služby a zároveň navrhujeme dané projekty.
     VYSOKOHORSKÁ TURISTIKA
Vám ponúka širokú paletu možnosti výstupov v nádhernom vysokohorskom prostredí, ktoré obtiažnos´tou prevyšujú náročnos´t turistických značkovaných trás, ale neprevyšujú I. stupeň horolezeckej stupnice.
     JEDNODŇOVÉ VYSOKOHORSKÉ TÚRY
Túry podnikané v náročnom vysokohorskom teréne. Napr. výstup na Gerlachovský štít, Lomnický štít, Vysokú, Ľadový štít. Túry vyžadujú turistické topánky s vibramovými podrážkami, náhradné oblečenie, sveter, vetrovku, čiapku, dlhé nohavice, jedlo a pitie na celý deň. Počet osôb na 1 horského vodcu je do 5 osôb v skupine.
     VIACDENNÉ VYSOKOHORSKÉ TÚRY
- Stredne ťažké
Prechody dolinami, sedlami a hrebeňmi Vysokých Tatier s možnosťou prenocovania vo vysokorských chatách. Prechody hlavnými hrebeňmi Západných a Nízkych Tatier. Túry vyžadujú stan, spací vak, karimatka, plyn. varič, nádoby na varenie, strava, pršiplášť, vibramové topánky.
    Pre menej náročných záujemcov ponúkame tiež jednodňové ľahkéstredne ťažké náročné horské túry. Pre jednotlivcov i skupiny.

Oficialne sezona pre tuto ponuku plati v mesiacoch jun - oktober. V tomto obdobi su otvorene chodniky a trasy pre horske tury.
V zime Vam mozme ponuknut:
Lyziarske tury vo vysokohorskom terene
Lyzovanie mimo zjazdovych trati spojene s lavinovym vycvikom
Lyziarske tury v zahranicnych velhorach podla zaujmuJAZDECTVO
jazdectvo         Atraktívna činnosť v prekrásnej scenérii Liptovských dolín. Možnosť jazdy v sedle - voľne v prírode so sprievodcom. Pre deti i menej odvážnych - vedenie koňa za uzdu. Vhodné pre rodiny s deťmi ako aj športových jazdcov. Formou ponuky agrárnej turistiky. jazdiť môžu aj úplní začiatočníci. Potrebné inštrukcie, usmernenie poskytne inštruktor - jazdec. Kone sú z chovu plemena - malý športový kôň. Celoročne.
Možnosti: jazdia 3 kone (doprevádza inštruktor)
Potrebujete športové oblečenie a obuv, vhodná vlastná doprava.
V ponuke po celý rok.
Možnosť jazdy na koňoch ponúka aj PETER MUŽILA pri Bešeňovej

Jazda na koni HORSERIDING


Penzión Gejdak Ružomberok
Tel.: 044 / 432 0297, Fax.: 044 / 432 0297 GSM : 0903 437 394
E-mail: gejdak@gejdak.sk * www.gejdak.sk