Rafting - vodné športywww.raftingadventure.sk

Rafting - Kajak - Paragliding - Horseriding - Paintball

MUTTON SPORT SERVICES

Mutton Sport Services
Liptovský Mikuláš
Tel.: +421 907 481 311, +421 905390 255
mutton@mutton.sk   www.mutton.sk surfing

     Najmä v letných mesiacoch je vhodné kombinovať pešiu turistiku s pobytmi pri vodných nádržiach a kúpaliskách. Odporúčame navštíviť rekreačné stredisko Trnovec na Liptovskej Mare a kúpaliská Bešeňová a Liptovský Ján.

VÁH


    Vyviera na Liptove a ústi do Dunaja. Najdlhšia slovenská rieka, ľavý prítok Dunaja. Vzniká sútokom Bieleho a Čierneho Váhu pri Kráľovej Lehote a ústi do Malého Dunaja pri Kolárove. Potiaľto meria 352,7 km a ďalej ako Vážsky Dunaj ďalších 24,9 km po ústie do Dujnaja v Komárne, celkove asi 378 km. Areal vodneho sportu Nadmorská výška pri Kráľovej Lehote 665 m, pri Komárne 106,5 m. Váh je spútaný viacerými priehradami, prvou je Liptovská Mara, posledná je vMaduniciach. Vážska kaskáda má 18 elektrární. Najnovšie je Vodné dielo Žilina.
Vodácky je splavný od Kráľovej Lehoty. Priehradné jazerá sa využívajú aj na vodné športy, predovšetkým Liptovská Mara, Nosice a Sĺňava - výletné plavby loďami, vodné športy. Pre vodácke plavby Váhom, najkrajšie úseky sú na Považí a Liptove.

    Areál vodného slalomu so 4 slalomovými traťami, lodenicou je v Liptovskom Mikuláši - miesto konania tradičného tatranského slalomu. Čierny Váh je splavný od sútoku so Ždiarskym potokom nad Liptovskou Tepličkou. Biely Váh je splavný v čase topenia sa tatranských snehov od Važca. Splav možno ukončiť na Borovej Sihoti pri Liptovskom Hrádku alebo sa môže pokračovať až po Liptovskú Maru. Na dolnom toku sa splav neodporúča pre množstvo vodných diel.

BELÁ


     Dravá horská riečka vzniká na Podbanskom sútokom viacerých potokov prameniacich v Západných a Vysokých Tatrách. Zjazdná je len za vyššieho stavu vody. Za vysokého stavu vody zjazdná pre kvalifikovaného vodáka už od mosta na Podbanskom - 940 m, odkiaľ po ústie Váhu v Liptovskom Hrádku - 628 m je vzdialenosť 21,9 km s výškovým rozdielom 312m. Na Belej sa od roku 1949 uskutočňoval tradičný tatranský slalom.

BIELY VÁH


    30,3 km dlhý tok bystrinného charakteru. Vyteká zo Zeleného plesa krivánskeho vo Vysokých Tatrách vo výške 2 017 mnm. Za vysokého stavu vody je splavný od mosta vo Važci až po sútok s Čiernym Váhom v dĺžke 17,5 km. Údolie Bieleho Váhu sa vyznačuje krajinárskou krásou s početnými krasovými javmi.

REVÚCA


    je prítokom Váhu a oddeľuje Nízke Tatry od Veľkej Fatry. Za vysokého stavu vody je splavná od Liptovských Revúc. Splav je nutné ukončiť ešte pred Ružomberkom.

RAFT - znamená v prenesenom preklade z angličtiny veľký nafukovací čln. RAFTING je splavovanie divokých perejovitých riek. My Vám ponúkame rekreačné, relatívne kľudné splavovanie dvoch riek - Váh a Orava. Je vhodné pre rodiny s deťmi, skupiny a aj jednotlivcov. Splavuje sa na viacmiestnych gumových nafukovacích člnoch. Pri tejto činnosti máte k vode, pohybu a prírode veľmi blízko. Vždy v doprovode inštruktora. Klient je vybavený záchrannou vestou, na vyžiadanie aj prilbou. Pred vyplávaním je vykonaná základná inštruktáž.

LOKALITY
rafting
rieka Váh - poldenný výlet
Obdobie splavu: jún - august
    ČO POTREBUJETE ?
  • športové oblečenie - plavky
  • pevná obuv, sandale, tenisky
  • náhradné oblečenie a obuv